Toen drie jaar geleden de opleiding Smart Industry werd ontwikkeld wist Steven het meteen: dit was iets voor hem! Hij startte in september 2016 op het Graafschap College met de opleiding, waarin hij mechatronica en ict combineert. Sinds het begin van dit studiejaar loopt hij stage bij BAADER in Doesburg. Hij vertelt over de vele kansen die hij hier krijgt, hoe hij als student impact kan maken en over zijn deelname aan het Talent Program.
Opleiding van de toekomst
“Ik word opgeleid tot Smart Industry specialist. Door de combinatie tussen software en hardware ben ik straks heel breed inzetbaar,” vertelt Steven. Dit was ook de reden dat hij zijn stagematch vond bij BAADER. De organisatie ontwikkelt en produceert machines voor de food processing industry. In Doesburg zit de Nederlandse vestiging van het internationale concern. “Het is een grote wereldwijde organisatie. Heel tof om hier vanuit de Achterhoek voor te werken!”
Steven is derdejaarsstudent en heeft al aan verschillende mooie projecten gewerkt. “Als student kun je hier echt impact creëren. Mijn opdracht voor 20 weken was de ontwikkeling van een messaging protocol, waarin je op je mobiele device realtime kunt zien wat je machine aan het doen is. Heel tof, maar ik was na zes weken al klaar!” Gelukkig voelde hij de vrijheid en het vertrouwen van BAADER om nog meer te leren. “Ik wil graag mijn eigen grenzen verleggen. Dus ben ik op zoek gegaan naar andere projecten die ik kon oppakken. Nu ben ik bezig met de software voor een andere machine en ontwikkel ik een applicatie voor alle salesmanagers. Super vet toch?!”
Vrije rol
Als stagiair voelt Steven zich gelijk aan alle andere werknemers van de organisatie. “Met mijn stagebegeleider schakel ik snel. We zitten op hetzelfde kantoor en praten en delen veel met elkaar. Ook voel ik de vrijheid om mijn eigen rol vorm te geven. Ik word hierin niet gepusht, dus alles komt echt vanuit mijzelf. Hierdoor voel ik kansen sneller aan en ontwikkel ik heel snel!” Maar niet alleen met zijn stagebegeleider heeft hij veel contact. “De technisch directeur is ook heel gemakkelijk te bereiken. Het is even in z’n planning kijken of hij niet in het buitenland zit, maar anders loop je zo naar binnen.”
Ontwikkeling van talent
Zijn talenten ontwikkelt hij niet alleen op stage, maar ook bij het Talent Program. “Ik vind het geweldig om hier zoveel nieuwe mensen te leren kennen! Ook de bedrijfsbezoeken openen echt mijn ogen over wat er allemaal in de Achterhoek gebeurt.” Hierover vertelde Steven onlangs ook over op de Talententuin. “Hier hebben we onszelf gepitcht en heb ik de presentatie van projectleider Marij ondersteund. Daarnaast heb ik veel kunnen netwerken en heb ik veel stands bezocht. Ik had vooraf geen plan maar heb vooral gekeken naar wat me aansprak. Daarom is onderscheiden heel belangrijk. Een paar bedrijven hadden alleen een banner of wat flyers. Dan ga ik daar niet zo snel kijken omdat ik denk: hey dat is cool! Maar als er echt iets staat wat interessant is om te zien, dan wil je er heen. Het oog wil ook wat!”
Nog lang niet klaar met studeren
Tijdens CEO 4 a Day (onderdeel van het Talent Program) liep hij een dagje mee bij Actemium. “Hier zou ik echt graag gaan afstuderen. Wat een mooi bedrijf! Maar ook bij BAADER zijn en blijven kansen. Dus wie weet, haha!” Na zijn mbo-studie wil Steven graag doorstuderen op het hbo. “Technische informatica in Den Bosch lijkt me heel gaaf. Ze bieden meteen al mooie projecten en hebben goede connecties met bedrijven. Ik wil hier dan op kamers en kom in de weekenden terug naar de Achterhoek.” Of hij dáárna ook weer terug komt, vindt hij nog lastig zeggen. “Mijn vrienden en familie wonen hier én er zijn toffe organisaties, dus ik hoef zeker niet weg. Maar je weet nooit waar je kansen kunt aangrijpen. Dus ik sluit nog niks uit!”
Harm Kuenen (20) komt uit Lichtenvoorde en zit in het tweede jaar van de opleiding Bouwkunde aan de HAN. Onlangs rondde hij zijn eerste stage af bij Marku Bouw, een ervaring die hem een realistisch én positief beeld gaf van werken in de bouw. “Je leert hier echt hoe het er in de praktijk aan..
Tieme Blaauwehand is 26 jaar en groeide op in Winterwijk. Inmiddels woont hij in Arnhem, maar voor zijn werk reist hij met plezier terug naar de Achterhoek. Na zijn studie Technische Natuurkunde aan Saxion in Enschede vond hij zijn plek bij Pentair. Wat begon als een afstudeerstage, groeide al snel uit tot een vaste baan...
Isabeau te Hofsté (22) woont in het buitengebied van Winterswijk. Onlangs studeerde ze af aan de opleiding Toegepaste Psychologie aan Saxion in Deventer. Zowel haar stage als haar afstuderen deed ze bij de HR-afdeling van Stichting Zorgcombinatie Marga Klompé, op de afdeling Leren en Ontwikkelen. En dat bleek een schot in de roos. Over Marga..
Van een open dag met een zelfgebouwd frame tot het optimaliseren van hightech machines over de hele wereld: het verhaal van Dylan van Deelen laat zien hoe een stage kan uitgroeien tot een internationale carrière. Dylan (afgestudeerd in Elektrotechniek) begon ooit als stagiair bij Royal Kaak en werkt er inmiddels aan complexe machines met Robotics-..
Van metaal naar werkvoorbereiding: groeien vanuit de werkvloerNiek kwam bij Hencon binnen via een stage, werkte eerst in de werkplaats en is inmiddels doorgegroeid tot werkvoorbereider. Als specialist in outsourcing houdt hij onder ander zich bezig met internationale inkoop uit onder andere Tsjechië, Roemenië en Oostenrijk. Zijn groei komt voort uit eigen initiatief én de..
Voor het eerst verwelkomt Welgro een DUO-stagekoppel: Bas uit Buurse en Niall uit Haaksbergen. Beide volgen werktuigbouwkunde niveau 4 aan het ROC van Twente (Gieterij Hengelo). Ze zijn echte doeners én goede vrienden, waardoor samen stagelopen een mooie kans was. Over WelgroWelgro fabriceert al tientallen jaren bulkopleggers voor veevoeders, meelproducten, granulaten, granen en poedervormige stoffen...
De 23-jarige Tadesse Luimes uit Breedenbroek is inmiddels geen onbekende meer bij Eplan in Zevenaar. Na een succesvolle meewerkstage en een bijbaan, is hij nu terug als afstudeerstagiair. “Ik heb hier echt mijn plek gevonden,” vertelt hij enthousiast. Van Valencia naar Zevenaar Tadesse volgt de opleiding Ondernemerschap en Retailmanagement aan de HAN in Nijmegen. Daarvoor..
Ben je als student of scholier op zoek naar een specifieke stage, werkgever of een onderzoeksopdracht? Als non-profit initiatief helpen we je graag verder!
Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij technologieën zoals cookies om informatie over je apparaat op te slaan en/of te raadplegen. Door in te stemmen met deze technologieën kunnen wij gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site verwerken. Als je geen toestemming geeft of uw toestemming intrekt, kan dit een nadelige invloed hebben op bepaalde functies en mogelijkheden.
Functioneel
Always active
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt.De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door uw Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.