Ondanks coronatijd toch 18 studenten bij Prinzen in Aalten: “Studenten blijven welkom bij ons”
4 mei 2021
Voor studenten kan het in deze coronatijd behoorlijk lastig zijn om een stage- of afstudeerplek te vinden. Veel bedrijven zijn een stuk voorzichtiger in het toelaten van stagiair(e)s of nemen zelfs even helemaal geen mensen aan. Prinzen in Aalten doet het helemaal anders. Stef Arentsen, verantwoordelijk voor het relatiebeheer en de stagecoördinatie binnen het bedrijf, licht toe: “Studenten zijn voor ons enorm belangrijk. Daarom doen we er alles aan om stages en afstudeerders een plek te blijven bieden.”
18 studenten lopen er momenteel stage bij het machineconstructiebedrijf in Aalten. Uiteraard verloopt alles volgens de coronaregels: er wordt voldoende afstand gehouden, de handen worden regelmatig gedesinfecteerd en mensen met klachten blijven thuis. “Daar zijn we behoorlijk streng op. We moeten het afkloppen, maar tot nu toe hebben we de besmettingen nog buiten gehouden,” vertelt Stef Arentsen. Hij is sinds 12 jaar werkzaam bij Prinzen en heeft er hard aan gewerkt om het bedrijf zichtbaar te maken onder jong talent. “Wij hebben studenten hoog in het vaandel staan. Op allerlei vlakken willen wij groeien en we beseffen ons dat daar nieuw talent voor nodig is. Zowel op mbo- en hbo-niveau als op universitair niveau nemen we daarom studenten aan. Ook nu veel bedrijven daarin een stapje terugdoen, blijven wij ermee doorgaan.”
Helemaal in het begin van de coronaperiode hebben er wel wat wijzigingen plaatsgevonden bij Prinzen. De stagiairs van toen gingen bijvoorbeeld van 5 dagen per week naar 3, om zo in ploegen te kunnen werken. “Maar vanaf september, toen we allemaal dachten dat corona op zijn retour was, hebben we dat weer opgeschroefd. En sindsdien hebben we het zo gelaten,” aldus Stef. “Ik ben er namelijk heilig van overtuigd dat als je nu nee verkoopt, dat je het dan kunt vergeten bij jong talent. Terwijl je hen zo hard nodig hebt om als bedrijf toekomstbestendig te zijn.”
Toekomstbestendige bedrijven investeren in jong talent
Zelf heeft Stef veel tijd en energie geïnvesteerd om Prinzen op de kaart te zetten. “Hoe krijgen we het voor elkaar dat studenten weten dat Prinzen bestaat? Dat was voor mij destijds de primaire vraag. Want als jong talent niet weet dat je bestaat en je bent nergens zichtbaar, dan wordt het op den duur moeilijk om te groeien. Daarom heb ik veel tijd gestopt in het zichtbaar maken van Prinzen en dat werpt nu zijn vruchten af. We hebben goede contacten met het Saxion, de HAN, het Graafschap College, de AT school in Terborg, verschillende universiteiten en ook met SmartHub. Het zou enorm zonde zijn om dat nu terug te schroeven, want dan raak je de talenten die je als bedrijf nodig hebt echt kwijt.”
Ook afstudeerders zijn welkom
Ook – of misschien wel júist – voor afstudeerders staat bij Prinzen de deur open. Want afstudeerders moeten gewoon kunnen afstuderen, vindt Stef. “Mijn dochter is momenteel afstudeerder dus ik weet een klein beetje hoe dat gaat. Het wordt echt een heel moeilijk verhaal als afstudeerders geen plek kunnen vinden. Dat wil ik jong talent besparen en daarom blijven we hen bij Prinzen ook in deze tijd aannemen.”
Voor ons als SmartHub zijnde is een bedrijf als Prinzen een voorbeeld voor andere bedrijven. Bij deze geven we Prinzen dan ook een groot compliment voor hun bereidwilligheid om ondanks de coronatijd alsnog plek te bieden voor jong talent. Want die plekken zijn hard nodig! Wie volgt het goede voorbeeld van Prinzen?
Toen Pim Wentink (24) uit Lichtenvoorde aan zijn afstudeerstage begon bij HFI in Groenlo, had hij niet verwacht dat hij er anderhalf jaar later nog steeds met veel plezier zou werken. Inmiddels is hij CAM-programmeur en werkt hij aan uitdagende projecten binnen het verspaningsbedrijf. Zijn verhaal laat zien hoe een stage kan uitgroeien tot een..
Van werkstudent naar afstudeerstagiair én toekomstplannen binnen hetzelfde bedrijf: voor Jens Ubbink is het duidelijk dat hij goed op zijn plek zit bij Kab accountants /adviseurs. De 21-jarige student uit Didam combineert zijn master Banking & Finance aan de Universiteit Utrecht met een afwisselende functie binnen het accountantskantoor. “Je krijgt hier veel vrijheid en verantwoordelijkheid...
Solliciteren is spannend. Zeker als je nog weinig ervaring hebt. En laten we eerlijk zijn: de meeste studenten hebben het nooit écht geleerd.Bij Smarthub zien we het vaak: goede studenten die zichzelf onbewust tegenwerken tijdens het solliciteren. Zonde, want met een paar kleine aanpassingen maak je al snel een veel sterkere indruk. Daarom: de meest..
Je hebt het vast vaker gehoord: “Je diploma is belangrijk.”Klopt, maar in 2026 is het niet meer genoeg. Werkgevers kijken steeds minder naar wat je hebt gestudeerd, en steeds meer naar wat je kunt. En dat is goed nieuws. Want dat betekent dat jij als student nu al het verschil kunt maken. 🎓 Van diploma..
Op zijn 21e weet Tom Konings uit Neede al goed wat hij wil: werken, leren in de praktijk en zichzelf blijven ontwikkelen. Na meerdere opleidingen in de richting van administratie en management koos hij er bewust voor om niet verder te studeren, maar het werkveld in te gaan. Die keuze bracht hem bij Vitriwand, waar..
Tessa Hoog Antink (17) uit Groenlo volgt de schildersvakopleiding (niveau 2) bij Aventus in Zutphen en werkt via een BBL-traject bij Schildersbedrijf Lefering. In haar vrije tijd is ze te vinden op het volleybalveld of bij twirling in Eibergen. “Ik zag schilders aan het werk en dacht: dit wil ik ook” Toen Tessa nog op..
Sennar Nieuwenhuis (23) uit Doetinchem zit in de afrondende fase van zijn studie Commerciële Economie aan de HAN in Nijmegen. Momenteel loopt hij zijn afstudeerstage bij Rolflex, waar hij zich bezighoudt met marketingvraagstukken op internationaal niveau. Zijn verhaal laat zien hoe je met initiatief en een open houding een stage écht naar je hand kunt..
Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij technologieën zoals cookies om informatie over je apparaat op te slaan en/of te raadplegen. Door in te stemmen met deze technologieën kunnen wij gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site verwerken. Als je geen toestemming geeft of uw toestemming intrekt, kan dit een nadelige invloed hebben op bepaalde functies en mogelijkheden.
Functioneel
Always active
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt.De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door uw Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.