Tessa (17) kiest voor het schildersvak bij Schildersbedrijf Lefering en scoort top 5 plek bij Skills-wedstrijd
21 april 2026
Tessa Hoog Antink (17) uit Groenlo volgt de schildersvakopleiding (niveau 2) bij Aventus in Zutphen en werkt via een BBL-traject bij Schildersbedrijf Lefering. In haar vrije tijd is ze te vinden op het volleybalveld of bij twirling in Eibergen.
“Ik zag schilders aan het werk en dacht: dit wil ik ook”
Toen Tessa nog op het Marianum in Lichtenvoorde zat, wist ze één ding zeker: ze wilde iets creatiefs doen. “Tijdens school mocht ik stage lopen en ik dacht meteen aan de bouw. Dat leek me leuk en afwisselend.” De echte inspiratie kwam dichterbij dan verwacht. “Bij ons thuis waren schilders bezig en toen dacht ik: dit ziet er gaaf uit. Dat wil ik ook proberen.”
Via school kreeg ze het advies om een stage bij een schildersbedrijf te doen. Ook werd ze gewezen op de schildersvakopleiding. “Toen ik een open dag bezocht, was ik meteen enthousiast. Een jaar later ging ik nog een keer en toen wist ik het zeker: dit ga ik doen.”
Leren en werken tegelijk bij Lefering
Tessa zit inmiddels in het tweede jaar van haar opleiding en volgt een BBL-traject bij Schildersbedrijf Lefering. “Via via hoorde ik dat ze mensen zochten. Ik heb gewoon gebeld en het klikte meteen.” Bij het bedrijf werken zo’n 35 medewerkers, waaronder ook andere leerlingen. “Ik ga één dag per week naar school en de rest werk ik. Dat is fijn, want je leert het vak echt in de praktijk.”
Hoe ziet de opleiding eruit?
Tijdens de opleiding werkt Tessa met praktijk- en theorieopdrachten. “In het eerste jaar krijg je een map met opdrachten die je binnen twee jaar moet afronden. Bijvoorbeeld behangen of schilderwerk voorbereiden.” Daarbij hoort ook plannen en reflecteren. “Je moet opschrijven hoe je iets aanpakt en hoe lang je denkt bezig te zijn. Daarna wordt het beoordeeld.” Wat ze vooral waardeert, is de begeleiding op de werkvloer. “Ik werk met verschillende collega’s. Iedereen doet het net even anders en daar leer je veel van. Zo ontdek je wat jouw eigen manier is.”
Een vrouwenwereld? Nog niet helemaal…
Het schildersvak staat nog vaak bekend als een mannenwereld. “Vooral hier in de regio zijn er nog weinig vrouwen in het vak. Dat merk je ook op school.” Toch merkt Tessa dat reacties vaak juist positief zijn. “Mensen zijn soms verbaasd als ze een vrouwelijke schilder zien. Laatst riep iemand: ‘Oh cool, een vrouwelijke schilder!’ Dat is wel leuk.”
Topprestatie tijdens Skills-wedstrijd
Tessa deed mee aan de landelijke Skills-wedstrijden, een competitie voor vakstudenten. “Voor onze school was het de eerste keer dat ze meededen en ze vroegen mij. Ze zagen potentie in mij, dat was mooi om te horen.” Na een voorronde met acht deelnemers bereikte ze de finale. “Zes weken van tevoren kregen we de opdracht en konden we oefenen. De finale was in de Brabanthallen.” Ze eindigde uiteindelijk op een knappe vijfde plek van Nederland. “Er deden ook niveau 3-studenten mee met meer ervaring, dus ik ben echt trots.”
Ook vanuit haar werkgever kreeg ze veel waardering. “Collega’s kwamen me verrassen bij de wedstrijd en ik kreeg cadeaus. Dat was super leuk.”
“Hier kan ik gewoon mezelf zijn”
Bij Schildersbedrijf Lefering voelt Tessa zich helemaal op haar plek. “Er hangt een gezellige sfeer, we doen leuke uitjes en iedereen is fijn om mee samen te werken.” Ze merkt dat dit niet overal vanzelfsprekend is. “Bij een ander bedrijf hoorde ik dat iemand liever niet met een vrouw wilde werken. Dat zou je hier echt niet horen.”
Toekomstplannen
Tessa zit nu in haar examenjaar, maar is nog lang niet uitgeleerd. “Ik wil graag door naar niveau 3. Tussen mei en september werk ik fulltime en daarna wil ik mijn opleiding vervolgen.” Het liefst blijft ze bij haar huidige werkgever. “Ik hoop dat ik bij Lefering kan blijven werken en leren.”
Advies van Tessa
Twijfel je over het schildersvak? “Gewoon doen! Je merkt vanzelf of het bij je past. Ik ben in ieder geval super blij met mijn keuze.” Ze is eerlijk over het werk. “Soms is het best zwaar, maar je kunt veel samen doen. En vaak wil ik het juist zelf proberen.”
Ben je ook op zoek naar een stage? Kijk bij Schildersbedrijf Lefering. Of kijk op smarthub.nl voor ruim 200 vacatures.
Je hebt het vast vaker gehoord: “Je diploma is belangrijk.”Klopt, maar in 2026 is het niet meer genoeg. Werkgevers kijken steeds minder naar wat je hebt gestudeerd, en steeds meer naar wat je kunt. En dat is goed nieuws. Want dat betekent dat jij als student nu al het verschil kunt maken. 🎓 Van diploma..
Op zijn 21e weet Tom Konings uit Neede al goed wat hij wil: werken, leren in de praktijk en zichzelf blijven ontwikkelen. Na meerdere opleidingen in de richting van administratie en management koos hij er bewust voor om niet verder te studeren, maar het werkveld in te gaan. Die keuze bracht hem bij Vitriwand, waar..
Tessa Hoog Antink (17) uit Groenlo volgt de schildersvakopleiding (niveau 2) bij Aventus in Zutphen en werkt via een BBL-traject bij Schildersbedrijf Lefering. In haar vrije tijd is ze te vinden op het volleybalveld of bij twirling in Eibergen. “Ik zag schilders aan het werk en dacht: dit wil ik ook” Toen Tessa nog op..
Sennar Nieuwenhuis (23) uit Doetinchem zit in de afrondende fase van zijn studie Commerciële Economie aan de HAN in Nijmegen. Momenteel loopt hij zijn afstudeerstage bij Rolflex, waar hij zich bezighoudt met marketingvraagstukken op internationaal niveau. Zijn verhaal laat zien hoe je met initiatief en een open houding een stage écht naar je hand kunt..
Op haar 19e zit Loena Hoek uit Doetinchem al volop in de praktijk van de techniek. Als vierdejaars student Mechatronica (mbo niveau 4) aan het Graafschap College loopt ze momenteel haar eindstage bij Actemium in Doetinchem. Daar werkt ze aan innovatieve projecten én bouwt ze aan haar toekomst in de techniek. Van twijfel naar trots..
Voor veel studenten voelt het zoeken naar een stage als iets voor “later”. Toch is vroeg beginnen juist één van de belangrijkste stappen naar een succesvolle en leuke stageplek. In dit artikel ontdek je waarom op tijd starten met het zoeken naar een stage je een voorsprong geeft én hoe je via smarthub.nl eenvoudig in..
In de techniek werken? Voor veel jonge vrouwen is het nog geen vanzelfsprekende keuze. Toch kiezen Kimberly Lensink, Tiara Schierboom, Soraya Mijnen en Myrthe Spieker heel bewust voor een technische carrière bij Straatman Building Smart Connections in de Achterhoek. Hun verhalen laten zien: techniek is veelzijdig, uitdagend én allesbehalve alleen voor mannen. Wat drijft hen?..
Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij technologieën zoals cookies om informatie over je apparaat op te slaan en/of te raadplegen. Door in te stemmen met deze technologieën kunnen wij gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site verwerken. Als je geen toestemming geeft of uw toestemming intrekt, kan dit een nadelige invloed hebben op bepaalde functies en mogelijkheden.
Functioneel
Always active
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt.De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door uw Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.