Sennar Nieuwenhuis doet internationale ervaring op bij Rolflex
16 april 2026
Sennar Nieuwenhuis (23) uit Doetinchem zit in de afrondende fase van zijn studie Commerciële Economie aan de HAN in Nijmegen. Momenteel loopt hij zijn afstudeerstage bij Rolflex, waar hij zich bezighoudt met marketingvraagstukken op internationaal niveau. Zijn verhaal laat zien hoe je met initiatief en een open houding een stage écht naar je hand kunt zetten.
Van International Business naar marketingfocus
“Hiervoor deed ik de studie International Business, maar ik wist al snel dat marketing en sales mij het meest aanspreken,” vertelt Sennar. “Bij Commerciële Economie krijg je in de eerste twee jaar een brede basis in marketing en sales, waarna je je verder specialiseert. Daarbij past marketing het best bij mij.”
Tijdens zijn studie deed hij al eerder ervaring op in het werkveld. Zijn meewerkstage bij Nijhuis Saur Industries, die hij via smarthub.nl vond, gaf hem een eerste kijkje in de praktijk. “Daar werkte ik in het marketing- en communicatieteam. Ik hield me bezig met social media, blogs en marktonderzoek. Dat was een super leerzame periode.”
Stage gevonden via netwerk én SmartHub
Sennar kende SmartHub Young Talent al van social media: “Ik had het wel eens op Instagram en TikTok voorbij zien komen en ben het toen blijven volgen voor stages.” Zijn afstudeerstage bij Rolflex kwam uiteindelijk via zijn netwerk tot stand. “Iemand met wie ik eerder had samengewerkt, had goede ervaringen bij Rolflex. Toen ben ik in gesprek gegaan en dat voelde meteen goed. Mijn opdracht sloot ook perfect aan bij wat zij zochten.”
Werken aan internationale marketingvraagstukken
Bij Rolflex – producent van industriële compactdeuren die wereldwijd via een dealernetwerk worden verkocht – werkt Sennar aan drie verschillende opdrachten. “Mijn hoofdproject is het ontwikkelen van een adviesmodel om dealers te stimuleren de compactdeur beter te promoten,” legt hij uit. “Ik onderzoek waarom sommige dealers minder verkopen en geef advies hoe dat verbeterd kan worden.”
Daarnaast werkt hij aan twee deelprojecten:
Een onderzoek naar de Engelse markt, gericht op het benaderen van potentiële nieuwe partners buiten het bestaande dealernetwerk
Een social media campagne voor de Deense markt, om meer bekendheid en enthousiasme te creëren bij eindgebruikers
“Uiteindelijk lever ik een portfolio op waarin ik laat zien dat ik de competenties van een commercieel econoom beheers.”
Open cultuur en veel zelfstandigheid
De eerste weken stonden vooral in het teken van kennismaken en het scherpstellen van zijn opdracht. “Iedereen is hier heel open en behulpzaam. Ik werk veel samen met een regiomanager en kan altijd sparren. Ook bij de marketingafdeling krijg ik goede begeleiding. Ook bij de directeur kan ik gewoon binnenlopen.”
Wat hem het meest aanspreekt? De vrijheid. “Ik kan mijn stage grotendeels zelf indelen en eigen ideeën aandragen. Dat wordt hier echt gewaardeerd. Tegelijk is er altijd hulp als je die nodig hebt. Die balans is perfect voor mijn ontwikkeling.”
Ook de werksfeer speelt een grote rol: “Het is een hecht team. Elke vrijdag eten we samen patat en we maken regelmatig een wandeling met collega’s. Dat maakt het gewoon heel gezellig.”
Toekomstplannen in de Achterhoek
Na zijn afstuderen gaat Sennar eerst genieten van een welverdiende vakantie. Daarna wil hij in september starten met werken. “Ik zoek een organisatie waar ik echt iets kan toevoegen. Een wat kleinere, compacte organisatie spreekt me aan, omdat je dan direct resultaat ziet van wat je doet. En het liefst blijf ik in de Achterhoek, daar voel ik me gewoon thuis.”
Tip voor andere studenten
Zijn belangrijkste advies voor studenten die nog een stage zoeken: “Ga vooral in gesprek, ook als er nog geen concrete opdracht ligt. Je kunt zelf met ideeën komen. Bedrijven staan vaak open voor nieuwe inzichten, ook als ze dat zelf nog niet hadden bedacht.”
Volgens Sennar is dat ook precies wat zijn stage zo waardevol maakt: “Jong talent wordt hier echt gewaardeerd. Nieuwe ideeën worden omarmd, en dat motiveert enorm.”
Je hebt het vast vaker gehoord: “Je diploma is belangrijk.”Klopt, maar in 2026 is het niet meer genoeg. Werkgevers kijken steeds minder naar wat je hebt gestudeerd, en steeds meer naar wat je kunt. En dat is goed nieuws. Want dat betekent dat jij als student nu al het verschil kunt maken. 🎓 Van diploma..
Op zijn 21e weet Tom Konings uit Neede al goed wat hij wil: werken, leren in de praktijk en zichzelf blijven ontwikkelen. Na meerdere opleidingen in de richting van administratie en management koos hij er bewust voor om niet verder te studeren, maar het werkveld in te gaan. Die keuze bracht hem bij Vitriwand, waar..
Tessa Hoog Antink (17) uit Groenlo volgt de schildersvakopleiding (niveau 2) bij Aventus in Zutphen en werkt via een BBL-traject bij Schildersbedrijf Lefering. In haar vrije tijd is ze te vinden op het volleybalveld of bij twirling in Eibergen. “Ik zag schilders aan het werk en dacht: dit wil ik ook” Toen Tessa nog op..
Sennar Nieuwenhuis (23) uit Doetinchem zit in de afrondende fase van zijn studie Commerciële Economie aan de HAN in Nijmegen. Momenteel loopt hij zijn afstudeerstage bij Rolflex, waar hij zich bezighoudt met marketingvraagstukken op internationaal niveau. Zijn verhaal laat zien hoe je met initiatief en een open houding een stage écht naar je hand kunt..
Op haar 19e zit Loena Hoek uit Doetinchem al volop in de praktijk van de techniek. Als vierdejaars student Mechatronica (mbo niveau 4) aan het Graafschap College loopt ze momenteel haar eindstage bij Actemium in Doetinchem. Daar werkt ze aan innovatieve projecten én bouwt ze aan haar toekomst in de techniek. Van twijfel naar trots..
Voor veel studenten voelt het zoeken naar een stage als iets voor “later”. Toch is vroeg beginnen juist één van de belangrijkste stappen naar een succesvolle en leuke stageplek. In dit artikel ontdek je waarom op tijd starten met het zoeken naar een stage je een voorsprong geeft én hoe je via smarthub.nl eenvoudig in..
In de techniek werken? Voor veel jonge vrouwen is het nog geen vanzelfsprekende keuze. Toch kiezen Kimberly Lensink, Tiara Schierboom, Soraya Mijnen en Myrthe Spieker heel bewust voor een technische carrière bij Straatman Building Smart Connections in de Achterhoek. Hun verhalen laten zien: techniek is veelzijdig, uitdagend én allesbehalve alleen voor mannen. Wat drijft hen?..
Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij technologieën zoals cookies om informatie over je apparaat op te slaan en/of te raadplegen. Door in te stemmen met deze technologieën kunnen wij gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site verwerken. Als je geen toestemming geeft of uw toestemming intrekt, kan dit een nadelige invloed hebben op bepaalde functies en mogelijkheden.
Functioneel
Always active
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt.De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door uw Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.