Menu

Talent in beeld

Sennar Nieuwenhuis

Sennar Nieuwenhuis doet internationale ervaring op bij Rolflex

16 april 2026

Sennar Nieuwenhuis (23) uit Doetinchem zit in de afrondende fase van zijn studie Commerciële Economie aan de HAN in Nijmegen. Momenteel loopt hij zijn afstudeerstage bij Rolflex, waar hij zich bezighoudt met marketingvraagstukken op internationaal niveau. Zijn verhaal laat zien hoe je met initiatief en een open houding een stage écht naar je hand kunt zetten.

Van International Business naar marketingfocus

“Hiervoor deed ik de studie International Business, maar ik wist al snel dat marketing en sales mij het meest aanspreken,” vertelt Sennar. “Bij Commerciële Economie krijg je in de eerste twee jaar een brede basis in marketing en sales, waarna je je verder specialiseert. Daarbij past marketing het best bij mij.”

Tijdens zijn studie deed hij al eerder ervaring op in het werkveld. Zijn meewerkstage bij Nijhuis Saur Industries, die hij via smarthub.nl vond, gaf hem een eerste kijkje in de praktijk. “Daar werkte ik in het marketing- en communicatieteam. Ik hield me bezig met social media, blogs en marktonderzoek. Dat was een super leerzame periode.”

Stage gevonden via netwerk én SmartHub

Sennar kende SmartHub Young Talent al van social media: “Ik had het wel eens op Instagram en TikTok voorbij zien komen en ben het toen blijven volgen voor stages.” Zijn afstudeerstage bij Rolflex kwam uiteindelijk via zijn netwerk tot stand. “Iemand met wie ik eerder had samengewerkt, had goede ervaringen bij Rolflex. Toen ben ik in gesprek gegaan en dat voelde meteen goed. Mijn opdracht sloot ook perfect aan bij wat zij zochten.”

Werken aan internationale marketingvraagstukken

Bij Rolflex – producent van industriële compactdeuren die wereldwijd via een dealernetwerk worden verkocht – werkt Sennar aan drie verschillende opdrachten. “Mijn hoofdproject is het ontwikkelen van een adviesmodel om dealers te stimuleren de compactdeur beter te promoten,” legt hij uit. “Ik onderzoek waarom sommige dealers minder verkopen en geef advies hoe dat verbeterd kan worden.”

Daarnaast werkt hij aan twee deelprojecten:

  • Een onderzoek naar de Engelse markt, gericht op het benaderen van potentiële nieuwe partners buiten het bestaande dealernetwerk
  • Een social media campagne voor de Deense markt, om meer bekendheid en enthousiasme te creëren bij eindgebruikers

“Uiteindelijk lever ik een portfolio op waarin ik laat zien dat ik de competenties van een commercieel econoom beheers.”

Open cultuur en veel zelfstandigheid

De eerste weken stonden vooral in het teken van kennismaken en het scherpstellen van zijn opdracht. “Iedereen is hier heel open en behulpzaam. Ik werk veel samen met een regiomanager en kan altijd sparren. Ook bij de marketingafdeling krijg ik goede begeleiding. Ook bij de directeur kan ik gewoon binnenlopen.”

Wat hem het meest aanspreekt? De vrijheid. “Ik kan mijn stage grotendeels zelf indelen en eigen ideeën aandragen. Dat wordt hier echt gewaardeerd. Tegelijk is er altijd hulp als je die nodig hebt. Die balans is perfect voor mijn ontwikkeling.”

Ook de werksfeer speelt een grote rol: “Het is een hecht team. Elke vrijdag eten we samen patat en we maken regelmatig een wandeling met collega’s. Dat maakt het gewoon heel gezellig.”

Toekomstplannen in de Achterhoek

Na zijn afstuderen gaat Sennar eerst genieten van een welverdiende vakantie. Daarna wil hij in september starten met werken. “Ik zoek een organisatie waar ik echt iets kan toevoegen. Een wat kleinere, compacte organisatie spreekt me aan, omdat je dan direct resultaat ziet van wat je doet. En het liefst blijf ik in de Achterhoek, daar voel ik me gewoon thuis.”

Tip voor andere studenten

Zijn belangrijkste advies voor studenten die nog een stage zoeken: “Ga vooral in gesprek, ook als er nog geen concrete opdracht ligt. Je kunt zelf met ideeën komen. Bedrijven staan vaak open voor nieuwe inzichten, ook als ze dat zelf nog niet hadden bedacht.”

Volgens Sennar is dat ook precies wat zijn stage zo waardevol maakt: “Jong talent wordt hier echt gewaardeerd. Nieuwe ideeën worden omarmd, en dat motiveert enorm.”

Benieuwd naar jouw carrièrekansen? Kijk bij Rolflex of kijk op smarthub.nl 

Nieuwsbericht delen?

In de schijnwerpers

Tom Konings ontdekt zijn plek bij Vitriwand

Op zijn 21e weet Tom Konings uit Neede al goed wat hij wil: werken, leren in de praktijk en zichzelf blijven ontwikkelen. Na meerdere opleidingen in de richting van administratie en management koos hij er bewust voor om niet verder te studeren, maar het werkveld in te gaan. Die keuze bracht hem bij Vitriwand, waar..

Lees meer

Sennar Nieuwenhuis doet internationale ervaring op bij Rolflex

Sennar Nieuwenhuis (23) uit Doetinchem zit in de afrondende fase van zijn studie Commerciële Economie aan de HAN in Nijmegen. Momenteel loopt hij zijn afstudeerstage bij Rolflex, waar hij zich bezighoudt met marketingvraagstukken op internationaal niveau. Zijn verhaal laat zien hoe je met initiatief en een open houding een stage écht naar je hand kunt..

Lees meer

Loena ontdekt de veelzijdigheid van techniek bij Actemium

Op haar 19e zit Loena Hoek uit Doetinchem al volop in de praktijk van de techniek. Als vierdejaars student Mechatronica (mbo niveau 4) aan het Graafschap College loopt ze momenteel haar eindstage bij Actemium in Doetinchem. Daar werkt ze aan innovatieve projecten én bouwt ze aan haar toekomst in de techniek. Van twijfel naar trots..

Lees meer

Stage vinden als student: waarom vroeg beginnen het verschil maakt

Voor veel studenten voelt het zoeken naar een stage als iets voor “later”. Toch is vroeg beginnen juist één van de belangrijkste stappen naar een succesvolle en leuke stageplek. In dit artikel ontdek je waarom op tijd starten met het zoeken naar een stage je een voorsprong geeft én hoe je via smarthub.nl eenvoudig in..

Lees meer

Meer weten? Neem gerust contact met ons op!