Talent in Beeld: Margot Pardijs over haar sprankelende stage bij Kaemingk.
In dit Talent in Beeld-interview spreken we met Margot Pardijs (22), een vierdejaars student Human Resource Management aan Saxion Deventer. Ze loopt momenteel stage bij Kaemingk. Een internationale leverancier van decoratieartikelen voor feestelijke gelegenheden zoals Kerst, Pasen, Valentijn en het voorjaar met o.a. een uitgebreide outdoor collectie. Kaemingk is Europees marktleider en gevestigd in de Achterhoek, in Aalten. Het bedrijf heeft meer dan 500 medewerkers en een assortiment van ruim 20.000 artikelen dat naar 80 landen in de wereld geleverd wordt.
Margot vertelt dat Kaemingk een grote speler is in de Achterhoek, vooral als het gaat om de showroom. Rond de kerst- én voorjaarsperiode komen er veel klanten van over de hele wereld naar Aalten. Er komen veel verschillende nationaliteiten bij Kaemingk voor de showroom en daarom zijn er ook veel verschillende verkoopafdelingen. Iedere verkoopafdeling is gericht op een land/werelddeel. Dit zorgt dan ook voor een internationale werkomgeving! Medewerkers binnen Kaemingk worden uitgedaagd zich te ontwikkelen in bijvoorbeeld het beheersen van een specifieke taal.
Margot is bij Kaemingk terechtgekomen via een vacature HR-stagiair. Ze heeft de mogelijkheid gekregen om in de zomer al kennis te maken met Kaemingk door hier vakantiewerk te doen. De overgang van vakantiebaan naar stage ging natuurlijk soepel. In haar stage heeft zij 36 uur in de week meegelopen met een HR-consultant. Tijdens haar stage heeft ze veel verschillende werkzaamheden verricht, zoals meekijken bij logistiek, verzuim en social media. “Door het vakantiewerk maak je het heel snel eigen en werk je direct mee. Ik mocht zelfs meerdere bijeenkomsten organiseren waarin de onderwerpen LinkedIn en netwerken centraal stonden.”
De stage beviel beide partijen zo goed dat Margot haar afstudeeropdracht ook bij Kaemingk mocht uitvoeren. Samen met de HR-afdeling is er gekozen voor het onderwerp; het bevorderen van de leercultuur. Doordat Margot door haar stage en vakantiewerk al bekend was met Kaemingk zorgde dit ervoor dat zij meteen aan de slag kon gaan met haar onderzoek. Daarbij helpt haar uitstroomrichting. Dit is development, hierbij heeft Margot zich in haar opleiding meer gericht op coaching en leren ontwikkelen.
Een toegevoegde waarde van Kaemingk ten opzichte van andere bedrijven is volgens Margot dat het bedrijf meer is dan alleen de kerstballen. “Mensen worden wel echt uitgedaagd, je mag zelf dingen oppakken en initiatief nemen. Kaemingk is zo groot, maar het contact en de bedrijfscultuur is heel klein en fijn.” Binnen de organisatie krijgen jonge talenten veel kansen, zoals het talentprogramma in commerciële en IT-gerelateerde functies.
Margot ziet het als een voordeel dat het bedrijf in de Achterhoek is gevestigd. “De Achterhoekse nuchterheid voel je door het bedrijf. Je loopt heel makkelijk binnen bij iedereen.” Tot slot laat Margot weten dat ze graag in de Achterhoek wil blijven werken. “Ik maak steeds meer kennis met Achterhoekse bedrijven en dan zie je hoeveel mooie bedrijven wij hebben. Daarvoor hoef je niet weg.”
We bedanken Margot voor het leuke gesprek. Benieuwd naar Kaemingk en alle vacatures? Klik dan even hier.
Tessa Hoog Antink (17) uit Groenlo volgt de schildersvakopleiding (niveau 2) bij Aventus in Zutphen en werkt via een BBL-traject bij Schildersbedrijf Lefering. In haar vrije tijd is ze te vinden op het volleybalveld of bij twirling in Eibergen. “Ik zag schilders aan het werk en dacht: dit wil ik ook” Toen Tessa nog op..
Sennar Nieuwenhuis (23) uit Doetinchem zit in de afrondende fase van zijn studie Commerciële Economie aan de HAN in Nijmegen. Momenteel loopt hij zijn afstudeerstage bij Rolflex, waar hij zich bezighoudt met marketingvraagstukken op internationaal niveau. Zijn verhaal laat zien hoe je met initiatief en een open houding een stage écht naar je hand kunt..
Op haar 19e zit Loena Hoek uit Doetinchem al volop in de praktijk van de techniek. Als vierdejaars student Mechatronica (mbo niveau 4) aan het Graafschap College loopt ze momenteel haar eindstage bij Actemium in Doetinchem. Daar werkt ze aan innovatieve projecten én bouwt ze aan haar toekomst in de techniek. Van twijfel naar trots..
Voor veel studenten voelt het zoeken naar een stage als iets voor “later”. Toch is vroeg beginnen juist één van de belangrijkste stappen naar een succesvolle en leuke stageplek. In dit artikel ontdek je waarom op tijd starten met het zoeken naar een stage je een voorsprong geeft én hoe je via smarthub.nl eenvoudig in..
In de techniek werken? Voor veel jonge vrouwen is het nog geen vanzelfsprekende keuze. Toch kiezen Kimberly Lensink, Tiara Schierboom, Soraya Mijnen en Myrthe Spieker heel bewust voor een technische carrière bij Straatman Building Smart Connections in de Achterhoek. Hun verhalen laten zien: techniek is veelzijdig, uitdagend én allesbehalve alleen voor mannen. Wat drijft hen?..
Vol goede moed begon je aan je stage. Nieuwe mensen, nieuwe kansen, misschien zelfs hybride werken of een innovatieve werkomgeving. Maar na een paar weken knaagt er iets. Het bedrijf voelt niet als jouw plek. Je werkzaamheden sluiten niet goed aan op je opleiding. Of je komt erachter dat de richting die je hebt gekozen..
Harm Kuenen (20) komt uit Lichtenvoorde en zit in het tweede jaar van de opleiding Bouwkunde aan de HAN. Onlangs rondde hij zijn eerste stage af bij Marku Bouw, een ervaring die hem een realistisch én positief beeld gaf van werken in de bouw. “Je leert hier echt hoe het er in de praktijk aan..
Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij technologieën zoals cookies om informatie over je apparaat op te slaan en/of te raadplegen. Door in te stemmen met deze technologieën kunnen wij gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site verwerken. Als je geen toestemming geeft of uw toestemming intrekt, kan dit een nadelige invloed hebben op bepaalde functies en mogelijkheden.
Functioneel
Always active
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt.De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door uw Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.