Stagiair Kees Kastein over zijn deelname aan het Smarthub Achterhoek Inspiratieprogramma.
11 januari 2024
Kees Kastein is een 24 jarige student uit Aalten. Hij studeert Communicatie aan de Hogeschool van Arnhem en Nijmegen. Afgelopen jaar volgde hij een minor HRM – effectief Leiderschap. Bij Seesing Flex kan hij de kennis van zijn studie en minor direct inzetten. Zijn meewerkstage voelt voor hem als een gewone baan. Hij werkt nu bijvoorbeeld aan het optimaliseren van het kandidatensysteem, hij werkt aan de website, bereidt open dagen voor, maakt een concurrentieanalyse en gaat een medewerkerstevredenheidsonderzoek opzetten. “Ik krijg veel verantwoordelijkheid en word echt gezien als volwaardig medewerker. Ik mag veel leuke dingen doen en vind het soms moeilijk te kiezen welke taken als eerst op te pakken.”
Het Achterhoek inspiratieprogramma
Via zijn stagebegeleider Jutta Zents werd Kees gewezen op het Achterhoek inspiratieprogramma van de Netwerkplaats dat door SmartHub wordt aangeboden. Tijdens het inspiratieprogramma maken jongeren op een dynamische manier kennis met de Achterhoek. Door deel te nemen versterken ze hun eigen ondernemend gedrag, ondernemerschap, innovatief vermogen en persoonlijke ontwikkeling. Ze krijgen de gelegenheid om elkaar, zichzelf en internationaal georiënteerde bedrijven in de Achterhoek beter te leren kennen. Kees vond het vooral heel leuk om bij andere locaties binnen te kijken. “Ik was nog nooit bij CIVON (Innovatiecentrum DRU) geweest en vond het tof om te zien wat daar allemaal gebeurt op het gebied van innoveren. Ook het bedrijf Prinzen in Aalten heeft me verrast, ik had geen idee dat dit soort bedrijven hier in de Achterhoek te vinden zijn.”
Een gevarieerd programma
Tijdens de laatste inspiratiesessie brachten de studenten een bezoek aan voetbalclub De Graafschap. “Super interessant om te horen hoe zij maatschappelijk verantwoord ondernemen. Ze hebben een mooie visie.” Ook werd er een training aangeboden waarbij de studenten inzicht kregen in hun eigen gedrag en dat van anderen. Kees heeft een jaar in Breda gewoond en gestudeerd en heeft toch besloten dat hij graag in de Achterhoek wil blijven wonen en werken. Met dit programma heeft hij nog meer kunnen zien welk moois de regio te bieden heeft op het gebied van werkgelegenheid. “Ik raad andere stagiairs zeker aan om mee te doen aan het inspiratieprogramma.”
Een fijne werkplek in de regio
Vanuit Seesing Flex begeleidt Jutta Zents Kees tijdens zijn stage en ziet nadrukkelijk het belang van SmartHub Achterhoek en de meerwaarde van het inspiratieprogramma. “Zoals zo vaak, zien we ook bij Kees hoe positief verrast hij is over het veelzijdige aanbod aan innovatieve werkgevers in de Achterhoek. Je hoeft hier echt niet weg voor een mooie stage of baan. Wij dragen er graag aan bij om de jeugdige, maar ook andere Achterhoekers op alle mogelijkheden te attenderen en ze een fijne werkplek te bieden in de regio.”
Tip voor stagiairs
Andere stagiairs raadt hij aan om op tijd te beginnen met het zoeken naar een stage, zo heb je de beste kans om een goede plek. “Bij SmartHub vind je een goed overzicht en groot aanbod van stageplekken in de Achterhoek. En breng ook zeker een bezoek aan de Talententuin, daar vind je zeker een leuke stage”
Wil jij ook zo’n toffe stage? Bekijk hier de vacatures van Seesing Flex.
Jesse Janssen (22) uit Azewijn heeft afgelopen jaar zijn studie Commerciële Economie aan de HAN in Arnhem succesvol afgerond. Van januari tot juni liep hij afstudeerstage bij Agrio, uitgever in de agrarische sector met meer dan tien verschillende mediamerken. Wat begon als een stageplek, groeide uit tot een vaste baan als online marketeer. Jesse deelt..
Lars Reugebrink (25) komt uit Hengelo Gelderland voelt zichzelf een echte Achterhoeker. “Ik kom elk weekend terug naar huis. Hier zijn mijn vrienden, voetbalclub en alles wat mij vertrouwd is.” Na zijn studie HRM aan de Saxion Hogeschool, waar hij in de zomer van 2023 afstudeerde, vond Lars zijn plek als Sales trainee bij logistiek..
Het is zover: je zoekt een stageplek, maar je inbox blijft angstvallig leeg. Geen reactie, geen uitnodiging. Wat nu? Geen paniek! De oplossing ligt misschien niet in je CV, maar in de manier waarop je jezelf presenteert in een stagemail. Met een paar slimme tips schrijf jij een mail die bedrijven niet kunnen negeren. Lees..
Sandra Vugts (21) uit Borculo is in februari gestart met een werk- en leertraject bij Sius, een zorgorganisatie voor mensen met een beperking en eventueel bijkomende problemen. Met haar achtergrond in maatschappelijke zorg op niveau 4 van het Graafschap College en haar passie voor praktijkgericht leren, volgt ze nu een BBL-opleiding (Beroepsbegeleidende Leerweg) als persoonlijk..
SmartHub Young Talent op de Talententuin Stage lopen en afstuderen is magisch in de Achterhoek! SmartHub Young Talent heeft als één van de hoofdpartners van de Talententuin een ontzettend toffe én energieke dag mogen beleven. De magie was voelbaar op onze stand. De roze stand knalde eruit en bezoekers kwamen gericht vragen en informeren naar stage- /..
Je hebt je sollicitatie voor je stage verzonden, en yes: je mag op gesprek komen! Maar nu begint de voorbereiding. Welke vragen kun je verwachten tijdens een sollicitatie voor een stage? En nog belangrijker: hoe kun je jezelf op zo’n manier presenteren dat je een onvergetelijke indruk achterlaat? Geen stress, wij hebben het voor je..
Maak kennis met Baader, een toonaangevend machinebouwbedrijf met een indrukwekkende geschiedenis en missie. Baader is gespecialiseerd in machines voor de pluimvee-industrie en onderscheidt zich door vakmanschap, maatwerk en wereldwijde expertise. We spraken Rik Reuvekamp over de kansen die je krijgt als jong talent bij Baader. Een familiebedrijf met een rijke historie Baader begon in 1971..
Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij technologieën zoals cookies om informatie over je apparaat op te slaan en/of te raadplegen. Door in te stemmen met deze technologieën kunnen wij gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site verwerken. Als je geen toestemming geeft of uw toestemming intrekt, kan dit een nadelige invloed hebben op bepaalde functies en mogelijkheden.
Functioneel
Always active
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Voorkeuren
De technische opslag of toegang is noodzakelijk voor het legitieme doel voorkeuren op te slaan die niet door de abonnee of gebruiker zijn aangevraagd.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt.De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder dagvaarding, vrijwillige naleving door uw Internet Service Provider, of aanvullende gegevens van een derde partij, kan informatie die alleen voor dit doel wordt opgeslagen of opgehaald gewoonlijk niet worden gebruikt om je te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.